close
تبلیغات در اینترنت
مقالات تخصصی برق

مقالات تخصصی برق

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

این متن قابل ویرایش می باشد:
تذکر برای استفاده از سئو قالب: ✿ بلاکهایی که استفاده نمیکنیداز قالب خارج کنید ✿ استایل انجمن در صورت عدم استفاده از قالب خارج کنید
خطای استاندارد قالب از کد نویسی نمی باشد وچندین بار چک شده است✿ سرعت بارگذاری قالب و استاندارد کد نویسی و سئو فوق العاده بالا می باشد
✿✿ از دست زدن به اجزای اصلی قالب یا برداشتن لینک طراح و سئو موجب ناراحتی ما می شود قطعا حرام خواهد بود ✿✿
معرفی و اخبار سایت

محاسبه پارامترهای خط انتقال

 محاسبه پارامترهای خط انتقال

Emtp Theory Book

این مقاله شامل روش های محاسبه پارامترهای خط انتقال از جمله روش کـــــارسون می باشد . در درس بررسی سیستم های قدرت  اکثر دانشجویان با روش محاسبه پارامترهای خط انتقال آشنا می شوند اما روش ارائه شده در این درس دارای دقت بالایی نمی باشد ، از این رو با استفاده از روش کارسون carson می توان پارامترهای خط انتقال خطوط سه فاز را با دقت بسیـــار بالا محاسبه کرد در این روش با احتساب اثر زمین بر روی اندوکتانس ، کاپاسیتانس و حتی رزیستانس ، خط انتقال محاسبات به طور کامل دقیق انجام می شود . لازم به توضیح است روش کارسون در ماژول power_lineparam که در برنامه متلب ارائه شده است نیز به کار رفته است . برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید ...

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1392 بازدید : 126
ادامه مطلب

دانلود آموزش بستن دوربین مـــــــــــدار بسته

دانلود  آموزش بستن دوربین مـــــــــــدار بسته

مقدمه:

امروزه در مراکز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط فیزیکی و نظارت بر کار کارکنان یا کارگران جهت کنترل و مدیریت بهتر و کارآمدتر به وفور از سیستم‌های تلویزیونی مداربسته (CLOSED (CIRCUIT TV)(CCTV) استفاده می‌شود. این سیستم‌ها به عنوان سیستم‌های کنترل و مدیریت تصویری نیز نامیده می‌شوند. گاهی نیز از این سیستم‌ها با مخفف CCVE(تجهییزات ویدئویی مداربسته) یاد می‌شود . در محلهایی مانند بانک‌ها – ادارات - دانشگاه‌ها - کارخانجات – فروشگاه‌های بزرگ - فروشگاه‌های فروش اجناس گران‌قیمت مانند طلافروشی‌ها – در سوپرمارکت‌های بزرگ و در کنترل ترافیک خیابان‌ها و چهارراه ها و... این سیستم‌ها را می‌توان نصب و مورد استفاده قرارداد .

 

استفاده از این سیستم‌ها در منازل مسکونی رواج چندانی نیافته است ولی با پابه عرصه گذاشتن سیستم‌های تصویری که قادرند حرکت را در محدودۀ تحت نظارت سیستم تشخیص و اعلام خطر نمایند یا توسط سنسورهای خاصی تحریک شده و شروع به ضبط فیلم از محل بنمایند انتظار می رود که استفاده از این سیستم‌هادر منازل مسکونی نیز گسترش بیابد .به اینگونه سیستم‌ها هم اکنون اصطلاح دزدگیر تصویری اطلاق می‌شود. اصول کار سیستم‌های CCTV به این صورت است که ابتدا تصاویر توسط دوربین‌های مداربسته دریافت شده و برای نمایش و پخش به مانیتور یا تلویزیون انتقال داده می‌شود. همچنین برای ضبط یا تغییر نحوه نمایش روی مانیتور و پخش همزمان تصاویر دوربین‌ها روی مانیتور و کنترل از راه دور دوربین‌ها نیز تجهیزات و امکاناتی وجود دارد.چون تصاویر دریافت شده از سیستم‌ها برای بینندگان محدودی می‌باشد لذا به آنها تلویزون مداربسته می‌گویند برخلاف تلویزون عمومی (Broadcast TV) که جهت پخش تصاویر برای عموم می‌باشد . با توجه به تنظیماتی که روی دوربین‌ها و سایر تجهیزات می‌توان انجام داد این سیستم‌ها در شرایط جوی متفاوت و در زور و شب نیز کارایی خوبی دارند. برای کنترل ورود و خروج افراد به یک محل و برای کنترل مکان‌های وسیع توسط چندین دوربین و نمایش همزمان تصویر آنها نظارت سمعی و بصری از فواصل بسیار دور از طریق شبکه تلفن بدون نیاز به حضور فیزیکی کنترل کننده در محل و در دستگاه‌هایی که کنترل بصری آنها توسط انسان مقدور نبوده یا خطر آفرین می‌باشد نیز می‌توان از این سیستم‌ها استفاده کرد. لذا استفاده از سیستم‌های CCVTروز به روز در حال رشد است و با توجه به تکنولوژی ساخت تجهیزات آن که مبتنی بر صنعت الکترونیک و کامپیوتر می‌باشد ساخت و تولید تجهیزات این سیستم‌ها دائما در حال تکامل و پیشرفت است و ما در این مختصر سعی نموده‌ایم که اصول کلی امکانات عمومی این سیستم‌ها را برای اطلاع و آشنایی خوانندگان عزیز ارائه نماییم .

نمایش مطلب برای اعضا

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : یکشنبه 03 شهريور 1392 بازدید : 607
ادامه مطلب

آموزش نرم افزار PowerWorld Simulator

آموزش نرم افزار PowerWorld Simulator

 

نرم افزار PowerWorld simulator به منظور شبیه سازی معادلات پخش بار به صورت online و با محیطی گرافیکی می باشد .  نرم افزارpower world همچنین وضعیت سیستم در شرایط مختلف بحرانی ، هشدار و عادی را بررسی می کند . در این نرم افزار امکان طراحی سیستم قدرت ( در نسخه آزمایشی تا 10000  شین ) و امکان شبیه سازی و تحلیل آن وجود دارد . از این نرم افزار برای پروژه های دانشجویان درس بررسی سیستم های قدرت استفاده می شود .

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 111
ادامه مطلب

کامل ترین چک لیست تست و بازرسی تابلوهای برق( ثابت و کشویی فشار ضعیف و متوسط)

کامل ترین چک لیست تست و بازرسی تابلوهای برق( ثابت و کشویی فشار ضعیف و متوسط)

 

تابلوهای راه اندازی الکتروموتور ها و الکترو پمپ ها را به سه دسته تقسیم می کنیم:
۱ـ راه اندازی تک ضرب

متداول ترین نوع راه اندازی است و برای الکتروموتورهای تکفاز و سه فاز با توان کمتر از ۱۱ کیلو وات مورد استفاده قرار می گیرد.

- قطعات لازم برای موتورهای تک فاز

1- فیوز محافظ (میتواند فیوز کاردی، مینیاتوری، کلید حرارتی و... باشد)
2- کنتاکتور
3- بی متال (در مواردی که کلید حرارتی وجود دارد، نیازی به بی متال نیست) برای موتورهای تک فاز سه مورد بالا و برای موتورهای سه فاز کنترل فاز هم استفاده میشود.
نمایش این مطلب برا اعضا

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : چهارشنبه 30 مرداد 1392 بازدید : 311
ادامه مطلب

در این مقاله ضمن بررسی مشخصات فنی استاندارد کات اوت فیوز عوامل موثر در ایجاد اشکال در کات اوت فیوز و خصوصا دسته کات اوت یا فیوز گیر مورد بررسی قرار گرفته و سپس راههای مقابله با این عوامل و پیشگیری از صدمات وارده به کات اوت ارائه می گردد .

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1392 بازدید : 68
ادامه مطلب

سیستم عیب یابی و تشخیص خطا در پست های انتقال

سیستم عیب یابی و تشخیص خطا در پست های انتقال

تشخیص خطا در پست های انتقال و رفع به موقع آن در کوتاه ترین زمان ممکن از ارزش بالایی برخوردار می باشد . در هر پست آلارم ها و نشانگر هایی وجود دارد که در هنگام بروز خطا عکس العملی از خود نشان می دهند که کسی که به عنوان اپراتور در آنجا قرار دارد باید این خطا را رفع کند که در این فایل یک روش کاربردی برای حل این مشکلات بیان شده است که توصیه می شود آن را مطالعه نمایید. 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1392 بازدید : 70
ادامه مطلب

عیب یابی کابل برق

عیب یابی کابل برق

رمز فایل www.anzanpower.rozblog.com

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 بازدید : 80
ادامه مطلب

دانلود مقاله سافت استارتر

دانلود مقاله سافت استارتر

راه انداز نرم موتور يا سافت استارتر چيست؟

 

 همانطور كه از نامش پيداست وسيله اي است جهت راه اندازي الكتروموتورها بصورت نرم و تدريجي.

 

با سافت استارتر نمي توان همه موتورها را راه اندازي كرد؟چون موتورها تنوع زياديدارند و سافت استارتر براي گونه خاصي از آنها مناسب است اين موتورها درصنعت به موتورهاي سه فاز القائي يا قفس سنجابي معروفند.مامي توانيم موتور سه فاز را مستقيماً به برق سه فاز زده و راه اندازي كنيم. به اين روش راه اندازي،‌راه اندازي مستقيم يا Direct Online و يا DOL مي گويند اگر شما مستقيماً موتور را به برق سهفاز وصل كنيد. هيچ كنترلي در راه اندازي آن نخواهيد داشت. در حاليكه سافتاستارتر به شما امكان كنترل پريود راه اندازي را مي دهد.در خيلي از اوقات ما نيازي بهاعمال نظارت و كنترل در راه اندازي موتور نداريم. مثلاً در خيلي ازكاربردهاي با موتورهاي توان پايين . اما هنوز موارد زيادي هم وجود دارندكه بايد راه اندازي با كنترلهاي مناسب صورت بگيرد.بايد توجه كنيم كه هنگام راهاندازي يك موتور سه فاز يك سري اتفاقات الكترويكي و مكانيكي رخ ميدهد كهمتفاوت از حالت كار دائم موتور پس از راه اندازي است مثلاً در هنگام راهاندازي موتور جريان خيلي بيشتري نسبت به حالت دائم آن از شبكه مي  كشد.اگر موتور كوچك باشد اشكال خاصي ايجادنمي شود ولي اگر موتور بزرگ باشد ممكن است، اين جريان زياد را برق كارخانهنتواند براحتي تأمين كند.،‌مثلاً كشيدن جريان ناگهاني زياد از برق كارخانه ممكن است باعث افتولتاژ لحظه اي شده و در كار ساير تجهيزات برقي و الكترونيكي اختلال ايجادشود. 
DOL v soft starter curves    gentle start curve 
 
 
نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 بازدید : 289
ادامه مطلب

دانلود مقاله طراحی و ساخت سیستم ترمز هوشمند خودرو

دانلود مقاله طراحی و ساخت سیستم ترمز هوشمند خودرو

چکیده
امروزه یکی از مهمترین نکات در رقابت بین شرکت‌های سازنده خودرو فاکتور ایمنی خودروهاست که آنها را نسبت به دیگر سازندگان متمایز ساخته و در رتبه بالاتری از دید مشتریان قرار می‌دهد چرا که هیچ خریداری مسلما مایل به پرداخت خسارات بیشتر به سبب ایمنی ضعیف نیست.
در این مقاله هدف سیستم ترمز خودرو است و طرحی در مورد ایمنی سازی آن می‌باشد، طرح مذکور در مواقعی عملکرد موثری دارد که راننده خودرو یا هوشیاری خود را از دست داده یا عواملی موجب پرت شدن حواس وی شده است، در این زمان‌ها این سیستم به شکل خودکار و هوشمند وارد عمل شده و موجب جلوگیری از خسارات جانی و مالی می‌گردد. در این طرح پایه کار توسط قطعه (Electronic Control Unit-Engine Control Unit) ECU و سنسورهای مربوط به آن انجام می‌شود. به علاوه که سنسورهایی به همراه سخت‌افزاری به سیستم ترمز اضافه می‌شوند و عمل ترمزگیری را تکمیل می‌کنند. در کشور ما به دلیل نبود تکنولوژی ساخت ECU عمل تنظیم و تیونینگ آن مشکل است و باید مشکل عدم توانایی در زمینه برنامه‌نویسی برای دریافت اطلاعات لازم از سنسورهای اضافه شده و صادر کردن فرامین جدید برای وصول هدف ما را با اضافه کردن سخت‌افزاری با برنامه‌نویسی PLC دور زد.

مقدمه
واحد کنترلر الکترونیکی از یک میکرو کامپیوتر یا میکرو کنترلر (Micro Controller) به عنوان سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که بر روی آن اجرا می‌شود، تشکیل شده است. این قطعه یک میکرو کامپیوتر کوچک است که می‌تواند به کمک اطلاعاتی که به صورت زنده و همزمان از سنسورهای وابسته می‌گیرد با تعیین شرایط لحظه‌ای موتور به یک سری عمل‌کننده یا فرمان‌برهای نصب شده بر روی موتور فرمان دهد تا از این طریق، زمان و مدت پاشش سوخت، زمان جرقه و فراهم‌سازی شرایط مناسب برای ایجاد احتراق را در داخل سیلندرها تامین کند و این قطعه به دلیل داشتن چند نوع حافظه موقت و دائمی و توانایی برنامه‌گیری قادر است برنامه‌های مورد نیاز ما را در مورد نسبت سرعت و فاصله تا مانع (به طور استاندارد) را که به وسیله سنسور فاصله‌یاب اخذ می‌شود دریافت کرده و فرامین مورد نیاز را که همان بستن دریچه گاز، تنظیم شتاب خودرو، تنظیم قدرت فشردن پدال ترمز و… است را به قطعات ارسال نماید.
علاوه بر سنسورهای مذکور وجود سیستم‌هایی نظیر بوستر خودرو به ما کمک می‌کند تا در عمل ترمزگیری به جای تقویت قدرت ترمز در حد مورد نیاز عمل ترمزگیری کامل را انجام دهیم و علاوه بر آن مشکل فشردن کلاچ به طور همزمان با ترمزگیری برای توقف کامل را نیز حل می‌کند. کمک گرفتن از سنسورهای خاصی در خودرو مانند سنسور دریچه گاز، سنسور اکسیژن و… نیز به طرح کمک نموده تا مسیر ساخت این سیستم خلاصه شود.

——————–
بخشی از مقاله “طراحی و ساخت سیستم ترمز هوشمند خودرو جهت افزایش ایمنی سرنشینان” را مطالعه کردید. در صورت تمایل می‌توانید متن کامل را از لینک زیر دریافت نمایید.

 

گردآوری : سراج‌الدین مطاعی
(دانشجوی کارشناسی مکانیک)

 


نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1392 بازدید : 55
ادامه مطلب

دانلود مقاله تحلیل و بررسی بانکهای خازنی

دانلود مقاله تحلیل و بررسی بانکهای خازنی

 

موضوع: مقالات تخصصی برق، | برچسب ها: بانکهای، خازنی،
نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : سه شنبه 25 تير 1392 بازدید : 74
ادامه مطلب

نمونه مثال از برنامه نویسی و اجرای پروژه PLC-S7

نمونه مثال از برنامه نویسی و اجرای پروژه PLC-S7

 برای این پست مثالی بسیار جامع و کامل از برنامه نویسی سیستم کنترل یه کارخانه تولید آبمیوه رو دراختیار دوستان قرار میدم.
این نمونه کار از جمله پروژه های کامل انجام شده در زمینه اجرای سیستم های مبتنی بر پایه پی ال سی هست که با توضیح کامل از تک تک مراحل کار و شرح برنامه نویسی همراه می باشد. (به زبان فارسی)

به همه دوستان علاقه مند به فراگیری بیشتر و اون دسته از دوستانی که تقاضای مثال های عملی در صنعت را داشتند این فایل را پیشنهاد میکنم . موفق باشید!

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : سه شنبه 25 تير 1392 بازدید : 91
ادامه مطلب