close
تبلیغات در اینترنت
کلینیک فوق تخصصی برق _آنزان پاور - 2

کلینیک فوق تخصصی برق _آنزان پاور - 2

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

این متن قابل ویرایش می باشد:
تذکر برای استفاده از سئو قالب: ✿ بلاکهایی که استفاده نمیکنیداز قالب خارج کنید ✿ استایل انجمن در صورت عدم استفاده از قالب خارج کنید
خطای استاندارد قالب از کد نویسی نمی باشد وچندین بار چک شده است✿ سرعت بارگذاری قالب و استاندارد کد نویسی و سئو فوق العاده بالا می باشد
✿✿ از دست زدن به اجزای اصلی قالب یا برداشتن لینک طراح و سئو موجب ناراحتی ما می شود قطعا حرام خواهد بود ✿✿
معرفی و اخبار سایت

فروش پروژه دانشجویی سیستم آبیاری هوشمند

فروش پروژه دانشجویی سیستم آبیاری هوشمند

پروژه پیشرو با استفاده از ریز پردازنده  8051  برنامه نویسی و در محیط proteus  شبه سازی شده است .

 

شبه سازی پیشرو یک سیستم آبیاری هوشمند می باشد.

 

این طرح دارای صفحه نمایش (LCD_  LM044L ) ، رله ( RLY SPNO ) ، موتور (  MOTOR)  ، LED ، BUTTOM ،BUZZER  می باشد.

 

 

سیستم دارای یک ساعت می باشد که با استفاده از BUTTOM ها و sw1 می توان یک ساعت شروع آب یاری و یک ساعت پایان ابیاری به سیستم داد تا بر اساس ان زمان ها شروع به انجام کار نماید.

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : دوشنبه 18 شهريور 1392 بازدید : 142
ادامه مطلب

ابداع فرمولی که پارک خودرو را آسان می‌کند

ابداع فرمولی که پارک خودرو را آسان می‌کند

دانشمندان برای رانندگانی كه از پارك خودروی خود در فضایی كوچك واهمه دارند، فرمول ریاضی خلق كرده اند كه می تواند به پارك خودروی آنها دربهترین شكل ممكن كمك كند
معادله پارک خودرو در فضایی کوچک با همکاری شرکت خودروسازی Vauxhall و استاد ریاضی به نام سیمون بلکبرن از دانشگاه سلطنتی لندن به دست آمده است.

 

بلکبرن این فرمول را به این منظور ارائه کرده است تا بتواند پیچیده ترین پارکهای دوبل در شرایط سخت را تسهیل کند. با این حال برای اکثر رانندگان این معادله ترکیبی از براکتها، جذر و نشانه های ریاضی است که حل کردن آن برای این افراد از پارک کردن در سخت ترین شرایط نیز مشکل تر خواهد بود.

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1392 بازدید : 137
ادامه مطلب

محاسبه پارامترهای خط انتقال

 محاسبه پارامترهای خط انتقال

Emtp Theory Book

این مقاله شامل روش های محاسبه پارامترهای خط انتقال از جمله روش کـــــارسون می باشد . در درس بررسی سیستم های قدرت  اکثر دانشجویان با روش محاسبه پارامترهای خط انتقال آشنا می شوند اما روش ارائه شده در این درس دارای دقت بالایی نمی باشد ، از این رو با استفاده از روش کارسون carson می توان پارامترهای خط انتقال خطوط سه فاز را با دقت بسیـــار بالا محاسبه کرد در این روش با احتساب اثر زمین بر روی اندوکتانس ، کاپاسیتانس و حتی رزیستانس ، خط انتقال محاسبات به طور کامل دقیق انجام می شود . لازم به توضیح است روش کارسون در ماژول power_lineparam که در برنامه متلب ارائه شده است نیز به کار رفته است . برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید ...

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1392 بازدید : 141
ادامه مطلب

سیستم اعلام حریق:پانل مرکزی،دتکتورها،آژیر،ریموت اندیکاتور،فلاشر

سیستم اعلام حریق:پانل مرکزی،دتکتورها،آژیر،ریموت اندیکاتور،فلاشر

یک سیستم اعلام حرق از بخشهای : پانل مرکزی ، دتکتورها ( حسگرها ) ، آژیر ها ، شسیتی ها ، کابل ها ، باطری ، ریموت اندیکاتور، فلاشر (چراغ استروبلایت) تشکیل شده است .

 

- انواع مرکز کنترل عبارتند از : موضعی ( همه اجزار داخل یک بسته میباشند ) ، معمولی ( تک زون می باشد ) ، منطقه ای ( دارای چندین زون میباشد ) ، آدرس پذیر ( کلیه سنسورها دارای آدرس مشخص میباشند ) ، دستی

 

 

 

در مدار سیستم اعلام حریق کلیه دتکتورها و شستی ها در هر زون بایکدیگر موازی میشوند .

سیستم اعلام حریق، به مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی گفته می‌شود که وظیفه آشکارسازی حریق در اماکن مختلف را بر عهده دارد.

 

 

 

شماتیک سیستم اعلام حریق

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1392 بازدید : 273
ادامه مطلب

چند نمونه کاربرد لیزر

چند نمونه کاربرد لیزر

استفاده از باریکه لیزر برای ارتباط در جو به خاطر دو مزیت مهم اشتیاق زیادی برانگیخت:

 

:الف) اولین علت دسترسی به پهنای نوار نوسانی بزرگ لیزر است. زیرا مقدار اطلاعات قابل انتقال روی یک موج حامل متناسب با پهنای نوار آن است. فرکانس موج حامل از ناحیه میکروموج بخ ناحیه نور مرئی به اندازه 104 برابر افزایش می یابد و در نتیجه امکان استفاده از یک پهنای بزرگتر را به ما می دهد.

 

:ب) علت دوم طول موج کوتاه تابش است. چون طول موج لیزر نوعا حدود 104 مرتبه کوچکتر از امواج میکرو موج است با قطر روزنه یکسان D واگرایی امواج نوری به اندازه 104 مرتبه نسبت به واگرایی امواج میکرو موج کوچکتر است. بنابراین برای دستیابی به این واگرایی آنتن یک سیستم اپتیکی می تواند به مراتب کوچکتر باشد.

 

اما این دو امتیاز مهم با این واقعیت خنثی می شوند که باریکه نوری تحت شرایط دید ضعیف در جو به شدت تضعیف می شود. در نتیجه استفاده از لیزرها در ارتباطات فضای باز (هدایت نشده) فقط در مورد این موارد توسعه یافته اند:

 

:الف) ارتباطات فضایی بین دو ماهواره و یا بین یک ماهواره و یک ایستگاه زمینی که در یک شرایط جوی مطلوب قرار گرفته است. لیزرهایی که در این مورد استفاده می شوند عبارتند از :

 

Nd:YAG ( با آهنگ انتقال 109 بیت در ثانیه ) و یا CO2 با آهنگ انتقال 3*108 بیت در ثانیه ). گرچه CO2نسبت به Nd: YAG دارای بازدهی بالاتری است و لی دارای این اشکال است که نیاز به سیستم آشکارسازی پیچیده تری دارد و طول موج آن هم به اندازه 10 مرتبه بزرگتر از طول موج Nd : YAG است.

 

:ب) ارتباطات بین دو نقطه در یک مسافت کوتاه مثلا انتقال اطلاعات درون یک ساختمان. برای این منظور از لیزرهای نیمرسانا استفاده می شود.

 

اما زمینه اصلی مورد توجه در ارتباطات نوری مبتنی بر انتقال از طریق تارهای نوری است. انتقال هدایت شده نور در تارهای نوری پدیده ای است که از سالها پیش شناخته شده است اما تارهای نوری اولیه فقط در مسافت های خیلی کوتاه مورد استفاده قرار می گرفتند مثلا کاربرد متعارف آن ها در وسایل پزشکی برای اندوسکوپی است. بنابراین در اواخر سال 1960 تضعیف در بهترین شیشه های نوری در حدود 1000 دسی بل بر کیلومتر بود. از آن زمان پیشرفت تکنیکی شیشه و کوارتز باعث تغییر شگفت انگیز در این عدد شده است به طوری که این تضعیف برای کوارتز به 5/0 دسی بل بر کیلومتر رسیده است. این تضعیف فوق العاده کوچک آینده مهمی را برای کاربرد تارهای نوری در ارتباطات راه دور نوید می دهد

 

 

|
نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : یکشنبه 10 شهريور 1392 بازدید : 93
ادامه مطلب

مدار چشمک زن با 5 LED با ولتاژ 1.5 ولت

مدار چشمک زن با 5  LED  با ولتاژ 1.5 ولت

در این مدار با نحوه روشن وخاموش شدن یک LED با ولتاژ 1.5 تا 2 ولت و همچنین نحوه کار آیسی 74hc14 و نحوه درایئو شدن ترانزیسیتورها آشنا می شوید.

 

قطعات مورد نیاز

 

منبع تغذیه یا باطری 1.5 ولت

1 عدد آیسی 74HC14

1 عدد ترانزیستور 2N222

1 عدد ترانزیستور 2907

4 عدد مقاومت 2.2 کیلو اهم

1 عدد مقاومت 47 اهم

1 عدد مقاومت 10 کیلو اهم

1 عدد مقاومت 22 مگا اهم

2 عدد خازن 100 میکرو فاراد 6 ولت

1 عدد دیود 1N4148

1 عدد خازن 0.15 میکروفاراد

برد بورد

سیم تلفنی

1 عدد LED از هر نوع رنگی

 

نقشه مدار

 

در این مدار پایه 7 آیسی 74HC14 به منفی منبع تغذیه و پایه 14 را به مثبت منبع تغذیه وصل کنید.پایه 1 و 2 آیسی را توسط مقاومت 22 مگا اهم به یکدیگر وصل کنید.از پایه 1 با مقاومت 10 کیلو اهم به آند دیود 1N4148 وصل کنید.، و از کاتد آن به پایه 3 آیسی 74HC 14 وصل کنید.از پایه 2 آیسی 74HC14 به پایه 3 این آیسی وصل کنید.از پایه یک این آیسی نیز با یک خازن 0.15 میکروفاراد به منفی منبع تغذیه وصل کنید به طوریکه طرف مثبت آن در پایه یک باشد وسمت منفی آن به منفی منبع تغذیه وصل شود.

حال از پایه 4 آیسی با یک مقاومت 2.2 کیلو اهم به بیس ترانزیستور 2N2222 وصل کنید.و امیتر این ترانزیستور را به منفی منبع تغذیه وصل کنید.کلکتور این ترانزیستور را با یک سر مثبت خازن 100 میکروفاراد وصل کنید.و منفی آنرا به یر یک مقاومت 47 اهم وصل کنید.سر دیگر این مقاومت را با یک مقومت 2.2 کیلو اهم به زمین وصل کنید.از اشتراک سر مثبت خازن 100 میکروفاراد با کلکتور ترانزیستور 2N2222 به یک سر مقاومت 2.2 کیلو اهم وسر دیگر این مقاومت را به مثبت منبغع تغذیه وصل کنید.

پایه 2 آیسی 74HC14 را با یک مقاومت 2.2 کیلواهم به بیس ترانزیستور 2907 که یک ترانزیستور PNP است.،وصل کنید.امیتر این ترانزیستور را به مثبت ولتاژ و کلکتور آنرا به آند یا مثبت LED وصل کنید.و کاتد آنرا به اشتراک مقاومت 47 اهم با مقاومت 2.2 کیلو اهم وصل کنید.

تمامی این موارد گفته شده در نقشه کاملا مشخص است.

 

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : جمعه 08 شهريور 1392 بازدید : 115
ادامه مطلب

انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته

سیستم های مداربسته با توجه نوع کارایی و طراحی سیستم داخلیشان به انواع مختلفی تقسیم میشوند که در زیر برخی از آنها را شرح داده ایم . شما نیز برای داشتن یک سیستم مدار بسته مناسب با کارایی مورد نظرتان باید آشنایی هرچند اندک در این زمینه داشته باشید .

 

دوربین های آنالوگ :

از دوربین های آنالوگ می توان به عنوان نسل اول CCTV ها نام برد که کابل خروجی تمامی دوربین ها در دستگاه کنترل مرکزی (DVR) جمع می شوند و در آن دستگاه عملیات کنترل ، نظارت ، ضبط و سایر پردازش ها صورت می گیرد.

 

 

 

دوربین های تحت شبکه :

 

دوربین های تحت شبکه را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند. این دوربین ها تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش نماید. به محض اینکه تصاویر روی شبکه ارسال شد ، کاربر از هر کامپیوتر متصل به LAN و یا اینترنت می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

 

دوربین های تحت شبکه بهترین و آسانترین راه برای مشاهده ، ثبت و ضبط با بهترین و مطلوبترین کیفیت تصویری بر روی هر نوع از شبکه های کامپیوتریمی باشند.تصاویر با استفتده از هر نوع مرورگر (تحت وب) بدون وابستگی به نوع سیستم عامل ، قابل دیدن و بر روی حافظه های کامپیوتر قابل ثبت و ضبط می باشند.دوربین های تحت شبکه ، کاملاً مستقل از کامپیوتر عمل کرده و در هر جایی قابل نصب هستند.این دوربین ها امکان مشاهده و ضبط تصاویر از هر جایی در دنیا برای کاربر بوجود می آورند.

 

 

doorbin shabake

 

dom

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : جمعه 08 شهريور 1392 بازدید : 98
ادامه مطلب

دانلود جدول کامل فرمول های انتگرال و قواعد مشتق گیری

 دانلود جدول کامل فرمول های انتگرال و قواعد مشتق گیری

هر دانش آموز یا دانشجویی که نوعی با ریاضی در ارتباط هست ، با انتگرال و مشتق به طور کامل آشنایی دارد

امروز نگاره ریاضی فایلی از فرمول های انتگرال و قواعد مشتق گیری ( به همراه حل چند مثال ) برای دریافت این دسته از عزیزان قرار داده است.

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : دوشنبه 04 شهريور 1392 بازدید : 349
ادامه مطلب

دوربین های کنترل سرعت پلیس چگونه کار می کنند؟

دوربین های کنترل سرعت پلیس چگونه کار می کنند؟

این دوربین ها به دو روش راداری و لیزری کار می کنند. البته تقریبا تمام دوربین های کنترل سرعت در ایران به روش لیزری کار می کنند که ۹۰ درصد آن ها ساخت آلمان و مابقی مارک ساژم دارند.

دوربین های راداری به این صورت عمل می کنند که دستگاه رادار عادى یک پالس رادیویى را صادر می کند و منتظر انعکاسش می ماند. سپس انتقال دوپلر را در سیگنال اندازه می گیرد و از آن استفاده می کند تا سرعت را تعیین کند. (پدیده دوپلر)
در سالهای اخیر دستگاههای کنترل سرعت به جای امواج رادیویی بر اساس نور کار می کنند. در واقع عنصر اساسی در این دستگاه موسوم به لیدار(lidar)، نور متمرکز لیزر است. لیدار هم مثل رادار با محاسبه زمان رسیدن نور فروسرخ بازتابیده از اتومبیل و ضرب این عدد در سرعت نور، فاصله شی تا دستگاه را محاسبه می کند. احتمالا زمان بازتاب امواج صوتى را در قالب یک پژواک تجربه کرده اید. براى مثال ، اگر شما درون یک چاه یا میان یک دره فریاد بکشید ، صدا مقدار قابل توجهی زمان می برد که به ته چاه برسد و دوباره به گوش شما بازگردد. صوت چیزی در حدود ۳۰۴ متر را در یک ثانیه طی می کند ، بنابراین یک چاه عمیق یا یک دره یِ عریض زمان محسوسی برای رفت و برگشت صدا به وجود می آورد .

سرعت سنج لیزری زمان رفت و برگشت را براى نور اندازه می گیرد که به یک خودرو برخورد می کند و به سمت سرعت سنج باز می گردد . نور منتشر شده از یک سرعت سنج لیزری خیلی سریع تر از صوت حرکت می کند– حدود ۹۸۴۰۰۰۰۰۰ فوت در ثانیه(۳۰۰۰۰۰۰۰۰ متر در ثانیه ) یا حدود ۱ فوت(۳۰٫۴ سانتیمتر) در نانو ثانیه(یک میلیاردیوم ثانیه). سرعت سنج براى یک رفت و برگشت تعداد نانو ثانیه ها را می شمارد و با تقسیم کردن بر ۲ می تواند فاصله تا خودرو را محاسبه کند . اگر سرعت سنج ۱۰۰۰ نمونه گیری در هر ثانیه انجام دهد می تواند تغییر فاصله بین دو نمونه برداری را با هم مقایسه و سرعت خودرو را محاسبه کند. دقت می تواند با چند صد نمونه گیری روی مسیر در یک سوم ثانیه ( یا در همین حدود ) خیلی بیشتر شود.

 

|
نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : یکشنبه 03 شهريور 1392 بازدید : 120
ادامه مطلب
صفحات سایت