close
تبلیغات در اینترنت
کلینیک فوق تخصصی برق _آنزان پاور - 3

کلینیک فوق تخصصی برق _آنزان پاور - 3

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

این متن قابل ویرایش می باشد:
تذکر برای استفاده از سئو قالب: ✿ بلاکهایی که استفاده نمیکنیداز قالب خارج کنید ✿ استایل انجمن در صورت عدم استفاده از قالب خارج کنید
خطای استاندارد قالب از کد نویسی نمی باشد وچندین بار چک شده است✿ سرعت بارگذاری قالب و استاندارد کد نویسی و سئو فوق العاده بالا می باشد
✿✿ از دست زدن به اجزای اصلی قالب یا برداشتن لینک طراح و سئو موجب ناراحتی ما می شود قطعا حرام خواهد بود ✿✿
معرفی و اخبار سایت

دانلود آموزش بستن دوربین مـــــــــــدار بسته

دانلود  آموزش بستن دوربین مـــــــــــدار بسته

مقدمه:

امروزه در مراکز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط فیزیکی و نظارت بر کار کارکنان یا کارگران جهت کنترل و مدیریت بهتر و کارآمدتر به وفور از سیستم‌های تلویزیونی مداربسته (CLOSED (CIRCUIT TV)(CCTV) استفاده می‌شود. این سیستم‌ها به عنوان سیستم‌های کنترل و مدیریت تصویری نیز نامیده می‌شوند. گاهی نیز از این سیستم‌ها با مخفف CCVE(تجهییزات ویدئویی مداربسته) یاد می‌شود . در محلهایی مانند بانک‌ها – ادارات - دانشگاه‌ها - کارخانجات – فروشگاه‌های بزرگ - فروشگاه‌های فروش اجناس گران‌قیمت مانند طلافروشی‌ها – در سوپرمارکت‌های بزرگ و در کنترل ترافیک خیابان‌ها و چهارراه ها و... این سیستم‌ها را می‌توان نصب و مورد استفاده قرارداد .

 

استفاده از این سیستم‌ها در منازل مسکونی رواج چندانی نیافته است ولی با پابه عرصه گذاشتن سیستم‌های تصویری که قادرند حرکت را در محدودۀ تحت نظارت سیستم تشخیص و اعلام خطر نمایند یا توسط سنسورهای خاصی تحریک شده و شروع به ضبط فیلم از محل بنمایند انتظار می رود که استفاده از این سیستم‌هادر منازل مسکونی نیز گسترش بیابد .به اینگونه سیستم‌ها هم اکنون اصطلاح دزدگیر تصویری اطلاق می‌شود. اصول کار سیستم‌های CCTV به این صورت است که ابتدا تصاویر توسط دوربین‌های مداربسته دریافت شده و برای نمایش و پخش به مانیتور یا تلویزیون انتقال داده می‌شود. همچنین برای ضبط یا تغییر نحوه نمایش روی مانیتور و پخش همزمان تصاویر دوربین‌ها روی مانیتور و کنترل از راه دور دوربین‌ها نیز تجهیزات و امکاناتی وجود دارد.چون تصاویر دریافت شده از سیستم‌ها برای بینندگان محدودی می‌باشد لذا به آنها تلویزون مداربسته می‌گویند برخلاف تلویزون عمومی (Broadcast TV) که جهت پخش تصاویر برای عموم می‌باشد . با توجه به تنظیماتی که روی دوربین‌ها و سایر تجهیزات می‌توان انجام داد این سیستم‌ها در شرایط جوی متفاوت و در زور و شب نیز کارایی خوبی دارند. برای کنترل ورود و خروج افراد به یک محل و برای کنترل مکان‌های وسیع توسط چندین دوربین و نمایش همزمان تصویر آنها نظارت سمعی و بصری از فواصل بسیار دور از طریق شبکه تلفن بدون نیاز به حضور فیزیکی کنترل کننده در محل و در دستگاه‌هایی که کنترل بصری آنها توسط انسان مقدور نبوده یا خطر آفرین می‌باشد نیز می‌توان از این سیستم‌ها استفاده کرد. لذا استفاده از سیستم‌های CCVTروز به روز در حال رشد است و با توجه به تکنولوژی ساخت تجهیزات آن که مبتنی بر صنعت الکترونیک و کامپیوتر می‌باشد ساخت و تولید تجهیزات این سیستم‌ها دائما در حال تکامل و پیشرفت است و ما در این مختصر سعی نموده‌ایم که اصول کلی امکانات عمومی این سیستم‌ها را برای اطلاع و آشنایی خوانندگان عزیز ارائه نماییم .

نمایش مطلب برای اعضا

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : یکشنبه 03 شهريور 1392 بازدید : 614
ادامه مطلب

ارتینگ و صاعقه گیر در ساختمانها و اهمیت آن در سازه

ارتینگ و صاعقه گیر در ساختمانها و اهمیت آن در سازه

فلسفه و تاریخچه ارت

بین سالهای تا خطوط انتقال و توزیع برق بدون اینکه نقطه نوترال یا نول زمین شده داشته باشند احداث می شدند و هیچ نقطه ای از شبکه و تجهیزات ارت نمیشدند و اساسآ مفهومی به نام ارت وجود نداشت.

مشکلات برق گرفتگی و آتش سوزی در منازل و اماکن عمومی و صنعتی وجود داشت بدون اینکه فیوزهای حفاظتی نصب شده در شبکه عیوب راتشخیص بدهند .

مشکلات ادارات بیمه جهت جبران خسارت بیشتر و بیشتر میشد و به طور موازی تحقیقاتی جهت کاهش این خطرات به عمل میآمد.

در سال انجمن مهندسان برق در انگلستان اتصال بدنه فلزی وسائل برقی به زمین یا همان ارت کردن را اجباری نمود هر چند اینکار ساده نبود و مشکلات فراوانی داشت.

در سال فرانسه نیز در استانداردهای ملی کشورش ارت کردن بدنه تجهیزات برقی را الزامی نمود.

در سال فرانسه بحث ارت کردن نقطه نول ترانسفورماتورها را نیز تصویب نمود.

در سال استانداردهای جامع حفاظت اشخاص و تجهیزات تدوین و اجرائی شد و از آن سالها به بعد ارتینگ همگانی شد.

فلسفه ارت کردن:

با دقت در شکلهای ساده زیر میتوان به فلسفه ارت پی برد.

۱٫ در این مدار ساده تکفاز که نول عمداً به زمین متصل نشده صرفاً وقوع اتصالی مستقیم فاز به نول میتواند فیوز را بسوزاند و جلوی خطرات بعدی را بگیرد .

در صورت اتصالی فاز به زمین و نول به زمین (هر یک به تنهائی) فیوز نخواهد سوخت و عیب ممکن است روزها وجود داشته باشد که منجر به آسیب به تجهیزات به خاطر تغییر در ولتاژ تغذیه آنها و یا آسیب به شبکه برق گردد.

در این حالت اگر دست انسان به یک فاز یا نول بخورد خطری نخواهد داشت و فقط اتصال همزمان به فاز و نول باعث برق گرفتگی خواهد شد.

خلاصه:

خطرات انسانی: کمتر

آسیب به تجهیزات و شبکه برق: زیاد

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : یکشنبه 03 شهريور 1392 بازدید : 110
ادامه مطلب

سیستم تامین روشنایی معابر

سیستم تامین روشنایی معابر

مقدمه :

 

سیستم تامین روشنایی معابر نه تنها باید از نظر خصوصیات فنی کفایت داشته باشد،بلکه از جنبه های ایمنی،ارگونومی،بهداشتی،روانشنا سی و هنری نیازهای استفاده کنندگان را برآورده نماید.روشنایی مطلوب معابر باید دارای خصوصیات زیر باشد :

·       متوسط شدت روشنایی معبر با حدود توصیه استاندارد مطابقت نماید .

·       طیف نور باید متنا سب با محل مورد طراحی باشد،بطوری که رنگ دهی لازم را دارا باشد.

·       یکنواختی روشنایی در حداکثر ممکن رعایت شود و سایه روشن محسوس ایجاد ننماید.

·       منابع روشنایی در زاویه دید عابرین یا راکبین قرار نگیرد.

·       منحنی توزیع نور چراغ متنا سب با محل مورد استفاده باشد.

·       جنبه های ارگونومی و هنری در طراحی رعایت شده باشد. 

 

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : شنبه 02 شهريور 1392 بازدید : 121
ادامه مطلب

برنامه ربات تعقیب خط با 5 سنسور

برنامه ربات تعقیب خط با 5 سنسور

 برنامه ربات تعقیب خط با 5 سنسور ویژه میکروکنترلر ATmega 8 که البته می توان با تغییر اندکی در برنامه ، از آن برای سایر میکرو کنترلر ها استفاده کرد .در مقاله های بعدی آموزش میکروکنترلر AVR و نحوه پروگرام کردن آن ارائه خواهد شد .

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : جمعه 01 شهريور 1392 بازدید : 130
ادامه مطلب

دزدگیر و دربهای اتومات به زبان ساده

دزدگیر و دربهای اتومات به زبان ساده

ساخت درب های هوشمند با سنسور مرکزی در طول چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است، اما این درب ها نمی توانند خدمات لازم را در اختیار افراد پیر، بیماران و کودکان قرار دهند.

 

این درب ها به گونه ای طراحی شده اند که با لمس در مکان هایی از دستگیره شان می توان اقدام به باز و بسته کردن آن ها پرداخت.

 

هم اکنون یک طراح حرفه ای به نام Chen Guan-Yuan درب جدید هوشمندی را تولید کرده که از یک دستگیره با سنسور هشداردهنده لمسی برخوردار است.

 

این دستگیره در کوتاه ترین زمان ممکن در برابر هر گونه علائم خاصی چون پخش گازهای سمی و خطرناک، آتش سوزی و حرارت بالا و نامتعارف در فضای داخلی ساختمان از خود عکس العمل نشان داده و به صورت خودکار باز می شود، به طوری که با کوچکترین اشاره دست در هر مکان از دستگیره می توان اقدام لازم را برای باز و بسته کردن آن انجام داد.


نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 99
ادامه مطلب

آینده کشاورزی - جدال خورشید با LED

تصور می کنید چند سال طول می کشد تا برای کشاورزی دیگر نیازی به زمین های بزرگ و آب و هوای مطلوب و نور خورشید نیازی نداشته باشیم! و در عوض آن از ساختمان های مجهز به نور LED با دما و رطوبت دقیق و مشخص استفاده کنیم؟

 

 

 

به گفته آسوشیتد پرس، این اتفاق هم اکنون در هلند به وقوع پیوسته و محققین PlantLab موفق به تولید انواع مختلفی از محصولات در مجتمع کشاورزی درون ساختمانی خود شده اند. در این مزارع می توانید محصولاتی مانند توت فرنگی، فلفل زرد، نعناع و موز را ببینید که با نور LEDهای قرمز و آبی پرورش یافته اند.

 

نور به صورت دوره ای برای شبیه سازی روز و شب، خاموش و روشن می شود. اما اینجا لازم نیست که هر دوره ۲۴ ساعت طول بکشد! و آن را طبق ریتم رشد گیاه برای دستیابی به حداکثر تولید تظیم می کنند. آب هم به صورت قطره ای به گیاهان داده می شود و باقی مانده آن هم پس از خروج از مزرعه برای آبیاری دوباره بازیافت می شود.

 

 

 

medium_041111sunlessfarm__ylt_at5dif6c2iu00vqs6j5enhzk24ca.jpg

 

پلنت-لب یک مجتمع چهار طبقه ۱۳۰۰ مترمربعی برای تحیقات بر روی این طرح ساخته و به تولید محصل در آنها مشغول است. محققان این تیم می گویند که: استفاده از نور خورشید برای روند رشد گیاه هیچ ضرورتی ندارد. زیرا گیاه تنها به طول موج خاصی از نور نیاز دارد. حتی طول موج های اضافی نور خورشید ممکن است باعث لکه دار شدن، تغییر مزه و یا خرابی محصول گردد.

 

 

 

به نظر می رسد وقت آن رسیده که خودتان را برای خوراکی های آینده آماده کنید.

 

 

 

استفاده از  لامپهای led بدلیل انرژی مصرفی کم وطول عمر بالا در حال افزایش است.لامپهای جدید led با طراحی های متنوع مانند لامپهای رشته ای حبابی مثل تصاویر زیر استفاده از 11 led داخل یک حباب همانند لامپ 60 وات که برابر بررسی های انجام شده تا 85 درصد مصرف انرزی کمتر و تا 80000 ساعت طول عمر دارند.

  

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 97
ادامه مطلب

آمار چهل سال شبکه برق ایران

آمار چهل سال شبکه برق ایران

بسمه تـــعــالـی

پيشگفتار

ساختار و تشکیلات وزارت نیرو بخش برق

 

تحولات 28 ساله صنعت برق

قدرت نصب شده ، محل نصب ، نوع سوخت درحال حاضر وزمان اولين راه اندازي واحد هاي نيروگاهي کشور

قدرت نامی نيروگاه های کشور

 

تعداد وظرفيت ترانسفورماتورهای فوق توزيع

طول خطوط انتقال و فوق توزيع

تعداد مشتركين برق به تفكيك نوع مصرف

 

تبادل انرژی برق با کشور های همجوار

تعداد و ظرفيت ترانسفورماتورهاي شبكه توزيع

 

طول خطوط شبکه های فشار متوسط وضعيف توزيع

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 94
ادامه مطلب

آزمایشگاه برق سری اول (فایل های آموزش )

آزمایشگاه برق سری اول (فایل های آموزش )

فایل های آموزش مبانی برق

 

این فایل ها بیشتر به مبانی برق می پردازد امیدوارم مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد

نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 135
ادامه مطلب

الگــوریتم و فلوچارت سیستم نوبت دهی بانک

الگــوریتم و فلوچارت سیستم نوبت دهی بانک

الگوریتم سیستم نوبت­دهی بانک ( مقدماتی )

 

توجه: الگوریتم زیر تنها برای یک باجه نوشته شده است. لذا می­توانید آن را به تعداد بیشتر تعمیم دهید.

 

مشتری وارد بانک شده و کلید r_key ( کلید دریافت نوبت ) را فشار می­دهد.

MCU یک واحد به r ( شمارنده تعداد مشتریان ) اضافه می­کند.

MCU دستور پرینت مقدار r را می­دهد.

MCU مقدار r و c ( شمارنده مشتریان پذیرش شده ) را با هم مقایسه می­کند.

اگر r > c باشد به مرحله بعد می­رود. ( حالت غیر مجاز: c > r )

MCU وضعیت کلیدهای c1_key و c2_key و c3_key  ( کلیدهای مخصوص هر متصدی ) را چک می­کند.

اگر هیچ کدام از متصدیان کلید را فشار نداده باشند به مرحله 1 باز می­گردد. در غیراینصورت به مرحله بعد می­رود.

اگر c1_key ( کلید متصدی باجه 1 ) فعال شده بود MCU اعمال زیر را انجام می­دهد:

یک واحد به c اضافه می­کند.

یک واحد به c1 ( شمارنده مختص باجه 1 ) اضافه می­کند.

مقدار c را به نمایشگر باجه می­فرستد.

مقدار c را به نمایشگر بانک می­فرستد.

فلوچارت نوبت دهی بانک :

برای مشاهده  بزرگتر تصویر ، بر روی آن کلیک کنید .

 

 

 

|
نویسنده: میلاد ابدالی دهدزی | تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1392 بازدید : 176
ادامه مطلب
صفحات سایت